dla wykonawców

Szczegóły zlecenia

Sprawdź szczegółowe informacje wybranego zlecenia i zgłoś swoją ofertę.

Allegro - Monitorowanie listy ofert w produktyzacji

Numer zlecenia: 35929
Dodano: 2 listopada 2022
Status: nieaktywne

Na wstępie poproszę o oferty od osób które przeczytały ogłoszenie i realnie oszacowały koszt a nie tylko wrzuciły formułkę CZYM TO MY SIĘ NIE ZAJMUJEMY :) Najchętniej osoby które miały do czynienia z API Allegro i na przyszłość mile widziane API Baselinkera, Poniższy skrypt to kwestia rozwojowa, podobnych prostych potrzeb pod Allegro i Baselinkera będzie więcej.

Zlecę wykonanie skryptu który będzie monitorował listę ofert w produktyzacji allegro np. jest sobie produkt https://allegro.pl/produkt/odkurzacz-workowy-zelmer-zvc316bb-adas-178153b1-1d12-461e-8b34-8bc5b7329a7d

Idea jest taka aby kontrolować czy produkt oferowany przez mojego klienta ma najniższą cenę w danej produktyzacji. W produktyzacji allegro jest bałagan i jeden produkt może być wprowadzony kilkukrotnie lub np. oferta konkurencji nie jest połączona z produktyzacją dlatego nie interesuje mnie rozwiązanie które będzie sprawdzało ceny konkurencji po EAN lub nazwie, koniecznie musi pobierać listę ofert z produktyzacji. 

Wiem, że kiedyś w REST API Allegro nie było takiej możliwości, natomiast nie weryfikowałem jak jest teraz a jakieś nowe funkcje w zakresie produktyzacji się pojawiły.

W ostateczności pozostaje łapanie numerów ofert przez PHP file get contents a resztę np. po REST API na podstawie numeru oferty.

Rozmowa będzie trochę łatwiejsza, bo mniej więcej wiem i do czego są podstawowe pojęcia z html, php, sql, linux, cron itp. ale są na tyle podstawowe, że sam tego nie napiszę :)

1. Skrypt miałby sprawdzać co godzinę listę ofert w konkretnej produktyzacji i obsłużone by to zostało np CRON"em. Możemy przyjąć górną granicę 1000 produktyzacji które będą sprawdzane, dlatego przy ewentualnym rozwiązaniu "PHP file get contents" trzeba stworzyć plik który z opóźnieniem będzie wywoływał kolejne zapytania np co 30 sekund kolejny produkt. Allegro przy dużej liczbie szybkich zapytań blokuje dostęp i trzeba się potwierdzić przez CAPTCHA.

2. Skrypt najchętniej w PHP aby go uruchamiać na hostingu zewnętrznym (korzystam z mydevil.net, mam też VPS w OVH), 

3. Skrypt będzie sprawdzał produktyzacje cyklicznie:
- jeżeli oferta mojego klienta w danej produktyzacji zostanie najtańsza --> powiadomienie e-mail za pierwszym razem, a nie za każdym wywołąniem skryptu.
- jeżeli w produktyzacji pojawi się nowa tańsza oferta --> jednorazowe powiadomienie e-mail jak wyżej
- jeżeli z produktyzacji zniknie jakaś oferta --> powiadomienie e-mail z linkiem do tej oferty.


Wymagany termin:
W ciągu najbliższych 30 dni
Rozpoczęcie od:
07.11.2022 - pozostało 30 dni
Lokalizacja:

Warszawa, Mazowieckie

Jesteś zainteresowany tym zleceniem?
Przedstaw swoją ofertę
SKONTAKTUJ SIĘ
Bądź pierwszym, który przedstawi ofertę. Oferty złożone jako pierwsze zwiększają szanse wyboru twojej oferty.

To zlecenie zostało już zakończone
Czy spodobała Ci się ta strona ?
Ocena: 5/5 (głosów 1)