dla wykonawców

Szczegóły zlecenia

Sprawdź szczegółowe informacje wybranego zlecenia i zgłoś swoją ofertę.

Panel zarządzania użytkownikami Google Workspace API

Numer zlecenia: 37335
Dodano: 12 grudnia 2022
Status: nieaktywne

Potrzebuję panel zarządzania użytkownikami Google Workspace (z użyciem ich API) dla moich klientów działającego z bazą danych mysql. Skrypt ma wyglądać prosto, nie wymagam cudów, ma być funckjonalny. Dwa panele, użytkownik i administrator.

Administrator dodaje użytkownika (z hasłem i np prywatnym adresem e-mail oraz ważnością konta) dla konkretnej "domeny" oraz podaje maksymalną ilość kont jakie użytkownik może posiadać w domenie. Administrator może w każdej chwili na kliknięcie zablokować konto użytkownika - wtedy po API następuje zawieszenie wszystkich kont z panelu klienta jakie zostały dodane.

Użytkownik loguje się poraz pierwszy - podczas logowania jest tzw hcaptcha (nie recaptcha - na adminie to samo), podaje adres email prywatny i hasło, po zalogowaniu się zmienia sobie hasło na swoje - wymóg, oraz uruchamia podwójną autoryzację z np Google Authenticator. Następnie API pobiera dane do weryfikacji domeny i je wyświetla użytkownik wprowadza te dane do swojego operatora, następnie klika w panelu wykonano, API sprawdza czy domena jest zweryfikowana, gdy jest zweryfikowana (po odświeżeniu strony) pojawia się napis zweryfikowano przy wpisie TXT weryfikacji, a poniżej pojawia się 7 rekordów które użytkownik musi dodać: rekordy MX, rekord SPF, rekord DMARC - zawsze są takie same. Użytkownik dodaje rekordy i teraz klika wykonano, a API sprawdza czy są poprawnie dodane. Gdy jest ok, API generuje użytkownikowi w GW 1024 bitowy klucz DKIM z prefiksem "googlennw", który użytkownik musi dodać do domeny - po dodaniu znowu klika że wykonał, a API sprawdza czy jest ok. Jeśli ok to pojawia sięw szystko na "zielono", że poprawnie wykonano.

Teraz użytkownik może dodawać zgodnie z przypisanym pakietem użytkowników w swojej domenie, czyli musi podać dla każdego: nawę imię,nazwę nazwisko, login email, hasło (minimum 12 znaków składających się z małych, dużych litech, cyfr i 1 znak specjalny) oraz obrazek awatar do konta.

Zawsze użytkownik może usunąć jakieś konto, zawiesić, dodać nowe, zmienić hasła konta. 

Ostatnią częścią tematu jest przywracanie danych na gmail - czyli usuniętych wiadomości, również po API użytkownik może zlecić API przywrócenie danych w konkretnym koncie GW w swoim panelu, wybierając datę nie większą niż 30 dni wstecz oraz usługę gmail lub drive. Po zleceniu następuje blokada ponownego kliknięcia na 24h i opisem zlecono już przywracanie danych dla tego konta, możesz skorzystać z funkcji tylko raz na 24h dla każdego z posiadanych kont. 


Wymagany termin:
W ciągu najbliższych 30 dni
Rozpoczęcie od:
19.12.2022 - pozostało 46 dni
Lokalizacja:

Warszawa, Mazowieckie

Jesteś zainteresowany tym zleceniem?
Przedstaw swoją ofertę
SKONTAKTUJ SIĘ
Bądź pierwszym, który przedstawi ofertę. Oferty złożone jako pierwsze zwiększają szanse wyboru twojej oferty.

To zlecenie zostało już zakończone
Czy spodobała Ci się ta strona ?
Ocena: 5/5 (głosów 1)