Sprawdź szczegółowe informacje wybranego zlecenia i zgłoś swoją ofertę.
ZAPYTANIE OFERTOWE
na zaprojektowanie i wykonanie prototypu mini agregatu prądotwórczego prądu stałego DC 14V o mocy w zakresie 40 ~ 60 wat, napędzanego modelarskim silnikiem spalinowym.
Projekt z możliwością późniejszego wdrożenia produkcyjnego w roku 2024.
W związku z planowanym uruchomieniem produkcji agregatów prądotwórczych małej mocy
o napędem spalinowym, zapraszam do złożenia oferty na wykonanie prototypu urządzenia spełniającego poniższe parametry techniczne:
1. Agregat prądotwórczy o napędzie spalinowym – silnik miniaturowy stosowany w modelarstwie lub
w innej dziedzinie – musi być z rozruchem elektrycznym.
2. Prądnica musi generować napięcie stałe DC w zakresie od 13,6 do 14,2V przy prądzie w zakresie od 2,5 do 3A. Moc agregatu: 50W ±10%.
3. Silnik spalinowy musi być tak dobrany, aby po uruchomieniu, jego obroty i moment obrotowy, były wyregulowane i dostosowane do parametrów prądnicy prądu stałego, aby uzyskać żądane parametry elektryczne jak w punkcie 2.
4. W skład agregatu muszą wchodzić 5 następujących komponentów:
a) akumulator żelowy AGM 12V DC 18Ah,
b) prądnica prądu stałego o parametrach jak w punkcie 2.
c) elementem napędowym prądnicy powinien być silnik spalinowy, wykorzystujący paliwo ciekłe
o skumulowanej dużej energii (np. benzyna lub mieszanina benzyny z olejem w proporcjach 1:40
w przypadku zastosowania silników dwusuwowych).
d) w przypadku zastosowania silnika spalinowego z ręcznym rozruchem (na tzw. linkę), należy dokonać stosownych przeróbek mechanicznych, eliminując rozruch ręczny oraz zintegrować rozruch elektryczny w miejsce rozruchu ręcznego.
e) sterownik elektroniczny, który będzie monitorował bieżące napięcie na akumulatorze i gdy napięcie to spadnie do poziomu 11,6V, sterownik ten powinien włączyć silnik spalinowy, który napędzi prądnicę celem doładowania akumulatora do oczekiwanego poziomu. Agregat załączy się na czas ustalony doświadczalnie (konfigurowalny), następnie po jego automatycznym wyłączeniu i po odczekaniu określonego czasu (też parametr określony zostanie doświadczalnie z możliwością jego ustawienia na sterowniku), sterownik ponownie zmierzy poziom naładowania AKU i dokona ponownego doładowania lub przejdzie w tryb uśpienia, monitorując z określoną częstotliwością poziom napięcia na AKU. Algorytm postępowania zostanie określony i omówiony w późniejszym okresie.
Zasadniczym celem integracji tych komponentów, jest zapewnienie stałego dostępu do zasilania o parametrach 12V DC, 50W poprzez wykorzystanie zamiany energii paliwa na prąd niezbędny do naładowania (doładowania) akumulatora. Cały taki moduł (tutaj nazwany mini agregat prądotwórczy) ma stanowić zintegrowaną jednostkę zasilającą.
Integracja komponentów bez projektowania obudowy. Poszczególne komponenty należy połączyć jedynie na tyle, aby tworzyły całość działającej jednostki z możliwością do dalszej zabudowy przez inny zespół.
Priorytetem i czynnikiem decydującym jest najniższa cena 1 sztuki agregatu.
Przewidywana ilość produkcyjna pierwszej serii: 2000 sztuk.
W przypadku zainteresowania, zachęcam do złożenia oferty i/lub zadawania pytań w celu rozwiania wszelkich ew. wątpliwości, lub uszczegółowienia niejasnych kwestii technicznych.
Termin rozstrzygnięcia: 30.04.2023r.